Jak wybrać odpowiedni domek z bali?

Budowa domu z drewna jest powrotem do tradycyjnych metod budowlanych, jakie od wieków są wykorzystywane przez człowieka. Coraz częściej domki z bali lub z desek drewnianych, wzniesione z wykorzystaniem konstrukcji drewnianej, spotyka się w górach w Polsce i na całym świecie. Tego rodzaju zabudowę znajdziemy w Kanadzie, USA czy w Niemczech. W naszym kraju domki z bali nie przyjęły się jeszcze w tak dużym stopniu, ale ich popularność za granicą powoduje, że i u nas wkrótce będzie się ich budowało znacznie więcej niż do tej pory.

Domki z bali można kupić w wersji gotowej, do samodzielnego montażu lub z montażem dokonywanym przez producenta. Można je również budować samodzielnie, na podmurówce z cegieł lub betonu. Solidne fundamenty takich domów powodują, że można z nich korzystać przez cały rok, jeśli tylko doprowadzi się do nich odpowiedni system ogrzewania oraz niezbędne media.

Jakie domki z bali oferują nam producenci na polskim rynku budowlanym?

1. Gotowy domek letniskowy Chorwacja

1
Gotowy domek letniskowy Chorwacja, http://ogrodosfera.pl/gotowy-domek-letniskowy-chorwacja

Gotowy domek letniskowy Chorwacja pochodzi ze strony Ogrodosfera.pl.

Gotowy domek letniskowy Chorwacja jest domkiem z bali przeznaczonym do postawienia na działce rekreacyjnej lub budowlanej. Może być wykorzystywany od wiosny aż do późnej jesieni, jeśli tylko pogoda dopisuje. Technologia produkcji domków Chorwacja oparta jest na litych balach świerkowych. Wysoka jakość surowca skandynawskiego powoduje, że sam domek jest solidny i wytrzymały. Jego zaletą jest krótki czas budowy, stosunkowo mały ciężar i sucha technologia budowy, pozwalająca na zbudowanie domu nawet zimą. Grubość bali, z których wykonano domek letniskowy Chorwacja wynosi 45 mm. Podłoga zrobiona jest zaś z desek o grubości 19mm. Domek wyposażono w drzwi i okna zaopatrzone w podwójne szyby zespolone.

Cena: 15 600

2. Drewniany domek rekreacyjny Serbia

2
Drewniany domek rekreacyjny Serbia, http://ogrodosfera.pl/drewniany-domek-rekreacyjny-serbia

Drewniany domek rekreacyjny Serbia pochodzi ze strony producenta firmy Ogrodosfera.pl.

Domek Serbia jest domkiem letniskowym, o stabilnej, trwałej i wytrzymałej konstrukcji. Domek zbudowano z bali ze świerka skandynawskiego wysokiej jakości, cechujących się jasną barwą. Wszystkie bale mają 45 mm grubości i zapewniają stabilność konstrukcji domku. Jego elementy wykonano w nowoczesnym parku maszynowy. Podłogę domku tworzą deski o grubości 28 mm. Domek posiada drzwi i okna z podwójnymi szybami zespolonymi.

Cena: 12 800 zł

3. Domek letniskowy Anastazja

3
Domek letniskowy Anastazja, http://stimeo-domki.pl/home/149-domek-drewniany-anastazja-25m2-trzy-pomieszczenia.html?gclid=COTzmNrJvckCFQsUwwodEbAE-A

Domek letniskowy Anastazja pochodzi od producenta firmy Stimeo.

Domek letniskowy Anastazja liczy sobie 25 mkw powierzchni. Wykonano go z grubego, 45 milimetrowego balika łączonego na podwójne pióro-wpust. Wnętrze podzielono na trzy pokoje – pokój gościnny z aneksem kuchennym, łazienkę i sypialnię. Do domku przynależy taras. Okna domku Anastazja zapewniają odpowiednie doświetlenie jego wnętrza. Nadaje się do ocieplenia.

Cena: 16 900 zł

4. Domek rekreacyjny Calvin

4
Domek rekreacyjny Calvin, http://stimeo-domki.pl/home/313-domek-drewniany-calvin.html?gclid=CMiroNvJvckCFcE_Gwod8YoFAA

Domek rekreacyjny Calvin pochodzi od producenta firmy Stimeo.

Domek rekreacyjny Calvin jest praktyczny i funkcjonalny. Posiada dwa pomieszczenia, z których większe nadaje się na salon z aneksem kuchennym, a mniejsze na niewielką łazienkę. Wyposażono go w przeszklone drzwi i świetlik w bocznej ścianie. Może być to domek rekreacyjny całoroczny.

Cena: 7290 zł

5. Dom Grybów DW

5
Dom Grybów DW, http://www.sielanka.org.pl/pl/wycena/01-grybow-dw.html

Dom Grybów DW pochodzi ze strony Sielanka.org.pl

Dom z bali Grybów DW ma ponad 70 mkw powierzchni użytkowej. Zmieści się na działce o minimalnej wielkości16,8 na 15,7 metra. To domek z bali z poddaszem użytkowej o prostej, funkcjonalnej bryle. Świetnie sprawdzi się jako domek letniskowy. Na parterze domu znajduje się wygodny salon z kominkiem i aneksem kuchennym, wiatrołap, duża garderoba. Na poddaszu zmieściły się dwie sypialnie i łazienka.

Cena: 117 500 zł + 8% VAT

6. Domek Zawoja DW

6
Domek Zawoja DW, http://www.sielanka.org.pl/pl/wycena/02-zawoja-dw.html

Domek Zawoja DW pochodzi ze strony Sielanka.org.pl

Domek Zawoja DW liczy sobie 85,86 mkw powierzchni użytkowej, a przynależy do niego część gospodarcza o powierzchni 4,77 mkw. To niewielki, funkcjonalny domek drewniany. Na parterze znajduje się kuchnia połączona z salonem oraz dodatkowy pokój. Salon wyposażono w kominek z możliwością rozprowadzenia ciepła. W bryle budynku znajduje się wydzielona kotłownia i wiatrołap. Na poddaszu można urządzić wygodne sypialnie i łazienkę.

Cena: 129 500 zł + 8% VAT

7. Domek Wiktorówka

7
Domek Wiktorówka, http://www.adavic.pl/oferta/domy-caloroczne/domy%20caloroczne/wiktorowka.html

Domek Wiktorówka pochodzi ze strony Adavic.pl.

Domek Wiktorówka ma 9,71 m szerokości i 11,86 metra długości. Został zbudowany z bali o średnicy 28 cm. Powierzchnia zabudowy wynosi 101,91 mkw, a powierzchnia całkowita – 211,10 mkw. Jest to wygodny dom do zamieszkania dla pięcioosobowej rodziny. Domek Wiktorówka jest podpiwniczony i posiada taras.

Cena: 199 500 zł

8. Domek Joanna

8
Domek Joanna, http://www.adavic.pl/oferta/domy-caloroczne/domy%20caloroczne/joanna.html

Domek Joanna pochodzi ze strony Adavic.pl.

Domek Joanna ma 11 metrów szerokości i 12,5 metra długości. Średnica bala, z którego został wykonany to 22 cm. Powierzchnia zabudowy liczy sobie 113,51 mkw, a powierzchnia mieszkalna parteru – 71,20 mkw. Jest to dom całoroczny dla sześcioosobowej rodziny z częściowym podpiwniczeniem. Na parterze mieści salon, aneks kuchenny, łazienka oraz pokój. Garaż, w który został wyposażony, posiada wejście z domu.

Cena: 150 700 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *