8 najciekawszych domków letniskowych

W piękną pogodę, wiosną i latem, a często także wczesną jesienią, chętnie spędzamy wolny czas na świeżym powietrzu. Najlepsze do tego celu są własne działki rekreacyjne za miastem czy ogródki działkowe, gdzie wraz z całą rodziną możemy beztrosko wypoczywać na łonie natury, ale w prywatnej atmosferze. Własna działka w górach, nad morzem, nad rzeką czy jeziorem, czy po prostu zdala od wielkomiejskiego zgiełku to azyl, do którego możemy wybrać się zawsze wtedy, gdy chcemy się zrelaksować i choć na chwilę zapomnieć o swoich problemach.

Na własnej działce można wybudować domek, który będzie nam służył jako letnie mieszkanie. Domki letniskowe trwale związane z gruntem, nadające się do zamieszkania, wymagają pozyskania przed rozpoczęciem budowy, pozwolenia ze starostwa powiatowego. Warto takie formalności załatwić odpowiednio wcześnie, aby zdążyć z budową domku jeszcze przed letnim sezonem.

Domki letniskowe można budować od podstaw, z wykorzystaniem tradycyjnej metody budowy, lub kupić gotową konstrukcję i umieścić ją na swojej działce. Wybór należy do inwestora. Sprawdźmy, jakie domki letniskowe są nam w stanie zaoferować producenci na polskim rynku tego typu produktów budowlanych.

1. Domek drewniany na działkę Szwecja

1
Domek drewniany na działkę Szwecja , http://ogrodosfera.pl/domek-drewniany-na-dzialke-szwecja

Domek drewniany na działkę Szwecja pochodzi ze strony producenta firmy Ogrodosfera.pl

Domek drewniany na działkę Szwecja jest domkiem letniskowym, w którym można schronić się przed deszczem czy palącym słońcem. Domek zaprojektowany został z litych balii świerkowych, w oparciu o zaawansowaną technologię i wysoką jakość surowca skandynawskiego. Powstał on przy użyciu nowoczesnej maszyny AUER BL 100A do cyfrowej obróbki drewna. Domek jest lekki, budowany w suchej technologii, nawet zimą. Wyposażono go w podłogę z deskami o grubości 19mm oraz w drzwi i okna z podwójnymi zespolonymi szybami. Dach domku obity jest papą.

Cena 15 700 zł

2. Duży domek letniskowy z tarasem Norwegia

2
Duży domek letniskowy z tarasem Norwegia, http://ogrodosfera.pl/duzy-domek-letniskowy-z-tarasem-norwegia

Duży domek letniskowy z tarasem Norwegia pochodzi ze strony producenta firmy Ogrodosfera.pl

Duży domek letniskowy z tarasem Norwegia to „Zdrowy” dom drewniany, wybudowany z litego drewna świerkowego z Norwegii. Ma niewielki ciężar i krótki czas budowy. Cechuje się jasną barwą i wysoką wytrzymałością na czynniki zewnętrzne. Grubość bali, z których go wykonano jest równa 45 mm. Podłoga domku letniskowego zrobiona została z desek o grubości 28 mm. Domek ma dobrą ochronę cieplną, przy stosunkowo niewielkiej grubości ścian zewnętrznych. Wyposażony został w dach obity papą, drzwi podwójne z szybami zamykane na klucz, drzwi wewnętrzne i pięć okien.

Cena: 16 900

3. Drewniany domek letniskowy CHABER

3
Drewniany domek letniskowy CHABER , http://domkibanie.pl/ogloszenie,drewniany-domek-letniskowy-chaber,1051,35

Drewniany domek letniskowy CHABER pochodzi ze strony producenta Domkibanie.pl

Drewniany domek letniskowy CHABER ma 33 metry kwadratowe powierzchni użytkowej. Składa się z trzech pomieszczeń zamkniętych oraz przestronnego tarasy. Wykonany został z wysokiej jakości drewna sosnowego, przy zastosowaniu technologii montażu „pióro i wpust”. Aby go postawić nie trzeba uzyskiwać pozwolenia na budowę.

Cena: 16 900 zł

4. Drewniany domek letniskowy – MEWA

4
Drewniany domek letniskowy – MEWA, http://domkibanie.pl/ogloszenie,drewniany-domek-letniskowy-mewa-470×380,1050,35

Drewniany domek letniskowy – MEWA pochodzi ze strony producenta Domkibanie.pl

Drewniany domek letniskowy MEWA ma 15,6 mkw powierzchni. Liczy sobie 470 cm na 380 cm i jest niewielkim domkiem, o klasycznej konstrukcji. Jego wnętrze przeznaczone jest do dowolnej aranżacji. Wyposażony został w przestronne, dwuskrzydłowe drzwi oraz liczne okna. Jego wnętrze jest bardzo dobrze doświetlone światłem naturalnym. Zaletą domku jest wysunięte ku części frontowej zadaszenie. Domek Mewa wykonany został z drewna świerku syberyjskiego.

Cena: 10 999 zł

5. Domek letniskowy 7×3,5m

5
Domek letniskowy 7×3,5, http://www.letniskowo.pl/pl/oferta-domkow-letniskowych/domek-letniskowy-7x35m.html#anchor

Domek letniskowy 7×3,5 pochodzi ze strony Letniskowo.pl.

Domek letniskowy 7×3,5 liczy sobie 24,5 metra kwadratowego powierzchni. Zmieści się w nim jedna sypialnia, łazienka i salon z kuchnią. Może służyć bardzo dobrze całej rodzinie – maksymalnie 4-osobowej na letni pobyt na działce. Jest to domek na kołach, który śmiało można przewozić z miejsca na miejsce.

Cena: 42 189 zł

6. Domek letniskowy 9x4m

6
Domek letniskowy 9x4m, http://www.letniskowo.pl/pl/oferta-domkow-letniskowych/domek-letniskowy-10x3m.html#anchor

Domek letniskowy 9x4m pochodzi ze strony Letniskowo.pl.

Domek letniskowy 9x4m liczy sobie 36 metrów kwadratowych powierzchni. Może on spełniać wymagania letniej siedziby rodzinnej na działce rekreacyjnej, bez konieczności pozyskiwania w tym celu standardowego pozwolenia na budowę. Domek jest przywożony do klienta gotowy, do samodzielnej aranżacji.

Cena: 55 350 zł

7. Domek letniskowy ALICANTE

7
Domek letniskowy ALICANTE , http://twojedomki.pl/details/domek-letniskowy—-alicante-1-380×513-195-m2/

Domek letniskowy ALICANTE pochodzi ze strony Twojedomki.pl.

Domek letniskowy ALICANTE to projekt prosty, ale funkcjonalny. Sprawdzi się świetnie na działce rekreacyjnej za miastem, jak i w przydomowym ogrodzie, nawet jako domek dla gości. W skład domku wchodzi część zamknięta oraz otwarta – taras. Domek wykonano z wysokiej jakości drewna świerku syberyjskiego, przy zastosowaniu technologii „pióro-wpust”. Ma 19,5 mkw powierzchni, waży 882 kg i liczy sobie 380 na 513 cm. Wyposażony jest w okna i drzwi wejściowe.

Cena: 7299 zł

8. Domek letniskowy drewniay Arosa 1

8
Domek letniskowy drewniay Arosa 1, http://twojedomki.pl/details/domek-letniskowy—arosa-1-300×250-75-m2/

Drewniany domek „Arosa 1” pochodzi ze strony Twojedomki.pl.

Drewniany domek „Arosa 1” zbudowany został na bazie klasycznego projektu letniskowego. Wykonano go z solidnego drewna świerku syberyjskiego, z zastosowaniem nowoczesnych technologii montażu. Rewelacyjnie sprawdzi się na działce rekreacyjnej pod miastem jak i na działce przydomowej. Liczy sobie 7,5 mkw i waży ponad 1000 kg. Wyposażono go w drzwi i okna.

Cena: 7899 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *