Urządzamy nowoczesny ogród, czyli przegląd mebli technorattanowych do ogrodu

Wybór odpowiednich mebli na taras, balkon lub do zakątka ogrodowego wcale nie jest tak łatwy, jak nam się początkowo wydaje. Duża różnorodność oferty w sklepach meblowych sprawia, że często wybieramy impulsywnie i bez większego planu. Warto jednak mieć konkretny zamysł na to, jak ma wyglądać nasz taras. Poniżej przedstawiamy pomysły na ekskluzywny taras: zaaranżowany tak, aby przede wszystkim pełnił funkcje reprezentacyjne, do którego zaprosimy naszych gości i który jednocześnie będzie podnosił walory estetyczne aranżacji całego naszego domu.

Meble technorattanowe w 2017 roku: hity sprzedażowe

Świetnie w tej roli sprawdzą się meble technorattanowe. Poniżej pokażemy najciekawsze modele: takie, które zwróciły naszą szczególną uwagę, które świeciły triumfy sprzedaży w 2017 roku i takie, które zostały docenione przez architektów wnętrz.

Białe zestawy technorattowe

Po pierwsze, ten rok należał do koloru białego. Meble z białego technorattanu znajdują doskonałe zastosowanie w aranżacjach utrzymanych w stylu marynistycznym, a także – co sprawniejsi architekci potrafią zaciągnąć je do stylu skandynawskiego. Surowe tarasy w stylu skandynawskim są ostatnio niezwykle modne!

ogrodowe meble z technorattanu białe
Na zdjęciu: ogrodowe meble z technorattanu białe: doskonale nadają się do zaadaptowania w aranżacji w stylu marynistycznym. Fot. Ogrodosfera

Ciemnoszary technorattan

Jednak to nie biel jest powszechnie kojarzona z meblami technorattanowymi, a raczej kolory ciemne: grafit, głębsza szarość, than, antracyt, głęboki brąz, czy nawet czerń. Kolory te dobrze współgrają z minimalistycznymi meblami technorattanowimi: ciemne meble z technorattanu są eleganckie, bo unaocznia się gustowny, równomierny splot włókien technorattanowych. Na zdjęciu poniżej widzimy, jak dobrze prezentują się zestawy technoratttanowe, mimo że nie ma w nich żadnego rozjaśniającego elementu kolorystycznego: wykonane są w całości z szarości: ciemnoszary stelaż technorattanowy i nieco jaśniejsze, ale nadal głęboko szare poduszki i materace na kanapach i fotelach:

Nowoczesne meble z technorattanu ciemny kolor
Nowoczesne meble z technorattanu: ciemny kolor. Fot. Ogrodosfera
meble z technorattanu ogrodowe
Ciekawie wyglądają także konstrastujące zestawienia kolorystyczne. Na zdjęciu: meble z technorattanu ogrodowe z brązowym stelażem i jasnymi poduszkami. Fot. Ogrodosfera
ekskluzywne meble z technorattanu
Ekskluzywne meble z technorattanu. Fot. Ogrodosfera

W poszukiwaniu różnorodności, warto pokusić się o technorattan melanżowy: w którym kolor jest niejednorodny. Jak widać w tym zestawieniu kolorystycznym, efekt może być naprawdę korzystny. Ciemnobrązową mieszankę kolorów zestawiono z poduszkami w beżowym kolorze.

Czy meble technorattanowe są wygodne?

Meble technorattanowe wydają się być twarde i mało przytulne. W rzeczywistości jednak nowoczesne modele są zaprojektowane zgodnie z nowoczesną myślą o wygodzie użytkowania: są to meble, które nie tylko dobrze wyglądają, ale też takie, na których można spędzić wiele godzin, urządzając sobie błogie lenistwo bez poczucia dyskomfortu z powodu zbyt twardego siedziska lub oparcia boleśnie wbijającego się w kręgosłup. Oparcie kanapy technorattanowej zwykle jest dobrze wyprofilowane, a ponadto chroni je miękka, nieodkształcająca się poduszka.

wygodne meble z technorattanu
Na zdjęciu: wygodne meble z technorattanu, wyposażone w miękkie poduszki. Fot. Ogrodosfera

Meble ogrodowe z technorattanu: w zestawie, czy pojedynczo?

Pomysłów na stworzenie aranżacji z meblami technorattanowymi w roli głównej jest wiele. Można standardowo zakupić zestaw mebli z kanapą w roli głównej i dopasować do niej pufy, fotele lub mniejsze sofy. W zależności od uwarunkowań przestrzennych, może to być też narożna kanapa lub pojedynczy mały zestaw obiadowy z technorattanu: stół i krzesła. Dobry zestaw wypoczynkowy to także widoczna na zdjęciu poniżej rozłożysta kanapa modułowa, którą można dowolnie składać, w zależności od okazji, w jakiej kanapa ma być używana.

meble z technorattanu do ogrodu
Meble z technorattanu do ogrodu: modułowy narożnik, który może też pełnić funkcję kilku pojedynczych siedzisk z oparciami. Fot. Ogrodosfera

Meble technorattanowe do hotelu i restauracji

Ze względu na nowoczesny, elegancki wygląd, meble z technorattanu doskonale sprawdzą się w miejscach takich jak hotelowe lobby, ogródki restauracyjne, baseny użyteczności publicznej oraz inne miejsca, w których szczególnie ważne jest utrzymanie wysokiej estetyki aranżacji. Meble z technorattanu sprawdzą się wyjątkowo właśnie w restauracjach i hotelach również z innego powodu: jak żadne inne, są proste w czyszczeniu i konserwacji. Wystarczy wyczyścić je wilgotną szmatką z dodatkiem detergentu, a nawet niekiedy spłukać bieżącą wodą z ogrodowego węża. Niekonieczna jest żadna konserwacja, nabłyszczanie ani lakierowanie.

meble z technorattanu do restauracji
Meble z technorattanu do restauracji. Fot. Ogrodosfera

Więcej zdjęć zestawów z mebli technorattanowych możecie obejrzeć tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *