Wyposażenie ogrodu: przegląd producentów

Poniżej przygotowaliśmy dla Was zestawienie producentów oferujących najciekawsze, najbardziej opłacalne w zakupie oraz najładniejsze i najbardziej funkcjonalne elementy do urządzania ogrodów. Zapraszamy do przejrzenia listy, która – mamy nadzieje – pomoże Wam w dokonywania najlepszych decyzji podczas zakupów do ogrodu!

 

Meble ogrodowe

Nasze zestawienie rozpoczynamy od producentów mebli ogrodowych: tutaj zdecydowanie wyróżniają się zawsze marki Keter, Bica. Doram design i Rondo.

Keter

Keter specjalizuje się w wyrobach z tworzyw sztucznych, przeznaczonych do użytku zewnętrznego. Cecha charakterystyczną wyrobów Keter jest bardzo dobra jakość, dbałość wykonania, a także uniwersalność w kwestii wyglądu: tutaj niemal każdy znajdzie coś dla siebie. Warto szczególnie zwrócić uwagę na meble technorattanowe Keter: stylowe, wyposażone w miękkie, nieodkształcające się poduszki narożniki, sofy, fotele i dopasowane do nich stoliki ogrodowe. Największą popularnością cieszy się linia Corfu, w której bardzo dobrze wyważono stosunek ceny do jakości – są to właściwie meble dla każdego, kto chce, aby jego ogród wyglądał stylowo.
Ta izraelska marka oferuje również skrzynie ogrodowe z tworzywa sztucznego oraz prawdziwy hit:  domki ogrodowe z tworzyw sztucznych, wyposażone w podłogę i dachy z poliwęglanu. Sprawdźcie: https://ogrodosfera.pl/keter

Sofa technorattanowa Keter
Sofa technorattanowa Keter

Bica

Bardzo zbliżony profil ma włoska marka Bica – której produkty są równie dobrą propozycją jak meble Keter dla osób, które chcą niedrogo, ale z gustem urządzić swój ogród. Są to meble technorattanowe: zarówno dobrze przemyślane zestawy, jak i trafione elementy singularne, które można dowolnie łączyć w komplety o takiej wielkości, jakie są nasze potrzeby.
https://ogrodosfera.pl/bica

Zestaw mebli technorattanowych Bica
Zestaw mebli technorattanowych Bica

Doram Design

Drugi w naszym zestawieniu producentów najciekawszych mebli ogrodowych jest Doram Design. Tutaj znajdziemy nieco szersze spectrum materiałów wykończeniowych: meble Doram Design wykonane są nie tylko z technorattanu, ale też znajdziemy tutaj szeroką ofertę zestawów ogrodowych z drewna, technorattanowych leżaków, sof z aluminium połączonych z miękkimi materiałowymi obiciami, a także nowoczesne wersje mebli ogrodowych z plastiku. Doram Design to polski producent, którego produkty często goszczą w hotelowych lobby, w ogródkach restauracyjnych, w hallach budynków biurowych oraz w tych wszystkich miejscach, w których szczególnie liczy się utrzymanie elegancji w aranżacji. Warto poznać ofertę tego producenta, jeśli szukamy niebanalnego zestawu, który wniesie do naszego ogrodu nieco ekskluzywny powiew. Niestety jednak, zakup mebli Doram Design i wyposażenie ogrodu z tym producentem łączy się niemal zawsze z nieco wyższymi kosztami niż zakup mebli technorattanowych Keter.

Co o tym myślicie? https://ogrodosfera.pl/doram-design

Zestaw mebli ogrodowych: leżaki ze stolikiem, Doram Design
Zestaw mebli ogrodowych: leżaki ze stolikiem, Doram Design

Rondo

To kolejny zasługujący na uwagę producent mebli ogrodowych. W ofercie polskiej marki Rondo znajdziemy meble ogrodowe drewniane, które kojarzą się bardzo dobrze niemal każdemu, kto ma z nimi styczność: wykonane z jasnej akacji, są alternatywą dla nieśmiertelnego drewna iglastego. Marka stawia na unikalne łączenie klasycznego designu z zastosowaniem najnowocześniejszych materiałów: efektem są jedne z najciekawszych obecnie mebli drewnianych, z których konstrukcji obecny jest niekłujący w oczy metal. Firma Rondo działa kompleksowo, samodzielnie nadzorując każdy poszczególny etap powstawania mebli: od tworzenia projektu, poprzez przygotowanie drewna, aż po samodzielne wyprodukowanie elementów, które później tak wdzięcznie zdobią nasz ogród. Meble marki rondo zostały docenione nie tylko w Polsce, ale prężnie też rozwija się działalność importowa firmy: markę Rondo znają użytkownicy w licznych krajach Europy Zachodniej.
https://ogrodosfera.pl/rondo

Meble ogrodowe z drewna akacjowego, marka: Rondo
Meble ogrodowe z drewna akacjowego, marka: Rondo


Dekoracje i ozdoby

W urządzaniu ogrodu, tarasu lub balkonu ogromną rolę odgrywają dodatki: zdobią, podkreślają urodę mebli i architektury ogrodowej, ożywiają przestrzeń. Niekiedy po dłuższym czasie okazuje się, że to właśnie dodatki grały główną rolę w tworzeniu „klimatu“ konkretnego miejsca. Dlatego warto skupić się na poszukaniu tych najciekawszych elementów. Nasz przegląd rozpoczniemy od tego, czego w żadnym ogrodzie nie może zabraknąć: donic ogrodowych!

Lechuza

Tutaj prym wiedzie Lechuza, której donice są prawdziwym rarytasem na rynku. Ten niemiecki producent wytwarza nowoczesne donice z dedykowanymi systemami nawadniającymi, które nie tylko oszczędzają czas każdego ogrodnika, ale też pozwalają zostawić biuro lub mieszkanie bez obaw o to, jak będą się sprawowały rośliny doniczkowe. Donice Lechuza wykonane as z polipropylenu. Na uznanie zasługuje tutaj mnogość barw i kształtów, które proponuje producent. Są nowoczesne, niezawodne, bardzo dobrze wyglądają i przy korzyściach, jakie zyskujemy przy zakupie tych produktów, można ocenić, że są stosunkowo niedrogie. Dzięki temu, że są to produkty odporne na działanie niskich temperatur, można pozostawić je na tarasie nawet na zimę.
Donica Lechuza z systemem automatycznego nawadniania
Donica Lechuza z systemem automatycznego nawadniania

Prosperplast

Ciekawe donice do ogrodu ma również Prosperplast – jedna z największych firm w Europie, która zajmuje się produkcją i dystrybucją produktów przeznaczonych do ogrodu, wykonanych z tworzyw sztucznych. Produkty firmy Prosperplast cechują się nowoczesnym designem – firma zatrudnia własny zespół projektantów. Warto zerknąć na ofertę donic, skrzynek na kwiaty, palisad ogrodowych oraz systemów nawadniających. Na szczególną uwagę zasługują plastikowe kompostowniki segmentowe, wykonane z tworzywa sztucznego, umożliwiające tworzenie różnego rodzaju kompostu w tym samym czasie.
Zbiornik na deszczówkę Prosperplast
Zbiornik na deszczówkę Prosperplast

Vitavia

Wśród najbardziej estetycznych produktów do ogrodu warto wspomnieć również o marce Vitavia, której szklarnie są prawdziwy rarytasem dla tych ogrodników, którzy do urządzania ogrodów, doboru detali i tworzenia ciekawych aranżacji podchodzą z najwyższą drobiazgowością. Aluminiowe szklarnie Vitavia, wypełnione szkłem, odznaczają się wśród innych tego typu produktów na rynku: popatrzmy szczególnie na modele Saturn, wyposażone w zaokrąglone profile i starannie wykończone zielone stelaże. Sprawdźcie:
Szklarnia ogrodowa Venus, marki Vitavia
Szklarnia ogrodowa Venus, marki Vitavia

Doppler

Gdy mówimy o ozdobach, nie możemy pominąć parasoli ogrodowych. Tutaj na szczególną uwagę zasługuje austriacka marka Doppler, która w swojej ofercie ma szeroką gamę dużych parasoli ogrodowych. Są to parasole na centralnej nóżce, na wysięgniku mocowanym do ściany lub balustrady balkonu i tarasu. Do parasoli dopasowane są dodatki: na przykład betonowe podstawy, na których można ulokować największe modele. Producent udziela gwarancji na swoje wyroby, wynoszącej od 2 do 5 lat.

https://ogrodosfera.pl/doppler

Parasol ogrodowy na bocznej nóżce Doppler
Parasol ogrodowy na bocznej nóżce Doppler

Nesling

Gdy pójdziemy o krok dalej w stosowaniu estetycznych zadaszeń od słońca, możemy zdecydować się na pergolę lub mocny, zacieniający żagiel. Tutaj polecany jest szczególnie Nesling, holenderski producent rolet, zasłon i konstrukcji zadaszeń z drewna, a także akcesoriów niezbędnych do montażu zasłon przeciwsłonecznych. Nesling to firma, która działa z powodzeniem na europejskim rynku od przeszło 12 lat. Znana jest z produkowania osłon o szczególnej trwałości – wszystko dzięki zastosowaniu surowca HDPE w składzie tych niezwykle estetycznych produktów.

https://ogrodosfera.pl/nesling

Pergola ogrodowa Nesling
Pergola ogrodowa Nesling

Bestway

Tworzenie komfortowego zakątka ogrodowego nie obędzie się też bez zorganizowania przestrzeni dla dzieci. Tutaj niezwykle ważną rolę odgrywa basen, który w trakcie upalnego lata, a więc w czasie, gdy spędzamy najwięcej czasu w ogrodzie, jest ulubionym miejscem zabawy dzieci. Wśród producentów oferujących profesjonalne, duże baseny ogrodowe, bez obaw można sugerować się ofertą firmy Bestway. Baseny stelażowe, wyposażone w drabinki i trampoliny, do których można dopasować pompy i akcesoria czyszczące tego samego producenta, to bezpieczna i bardzo wygodna oferta dla rodzin z dziećmi, gdzie bezpieczeństwo zabawy i szybkość napełniania oraz czyszczenia basenu jest szczególnie w cenie.
Bestway jest firmą amerykańską, działającą od 1994 roku, która ma swoje oddziały w ponad 80 krajach świata. Producent posiada własne centrum badawcze, reaguje na wszelkie nowości na rynku i właściwie można powiedzieć, że ów rynek kreuje, pozostając jednocześnie bardzo przystępną cenowo dla przeciętnego posiadacza domku z ogródkiem. Obecnie ocenia się, że jedna czwarta wszystkich basenów ogrodowych wielkogabarytowych, które znajdują się na świecie, została wyprodukowana właśnie przez firmę Bestway.
https://ogrodosfera.pl/bestway
Basen rozporowy Bestway
Basen rozporowy Bestway

Intex

Kolejny godny polecenia producent basenów ogrodowych to Intex – również stacjonująca w Stanach firma, która oferuje szeroki wybór nie tylko basenów, ale też akcesoriów do szeroko pojmowanych zabaw wodnych w ogrodzie. Znane są baseny rozporowe z dmuchanymi kołnierzami Intex, a także ogrodowe jacuzzi i materace wodne oraz pontony. Produkty firmy Intex są przebadane pod względem jakości i bezpieczeństwa. Towary, które są oznaczone emblematem Intex są także produkowane z uwzględnieniem troski o ograniczanie emisji gazów cieplarnianych. Polecamy zapoznanie się szczególnie modeli Metal Frame i Prism oraz Easy Set.
Basen ogrodowy stelażowy Intex
Basen ogrodowy stelażowy Intex

Little Tikes

Little Tikes to amerykański producent zabawek ogrodowych i elementów służących do wyposażenia placu zabaw dla dzieci. Od początku swojej działalności, datowanego na 1970 rok, firma stawia sobie za cel proponowanie takich produktowa do zabawy dla całej rodziny, które będą jednocześnie innowacyjne, bezpieczne i takie, które nigdy nie nudzą się dziecku znajdującego się na określonym etapie rozwoju. Firma oferuje przede wszystkim plastikowe domki do zabaw dla najmłodszych, huśtawki, baseny plastikowe, a także place zabaw, stoliczki ogrodowe i jeździki.
Plastikowy domek ogrodowy do zabawy Little Tikes
Plastikowy domek ogrodowy do zabawy Little Tikes

Jungle Gym

Jungle Gym to przede wszystkim duże, kompleksowe place zabaw dla dzieci, składające się z gotowych modułów, które można ze sobą dowolnie łączyć. Są to huśtawki, drabinki, ścianki wspinaczkowe, zjeżdżalnie. Place zabaw Jungle Gym są atestowane zgodnie z europejskimi normami. Place zabaw Jungle Gym zbudowane są głównie  z drewna sosnowego – zabezpieczonego przed wychodzeniem drzazg, doposażonego często o kolorowe elementy plastikowe.
Moduł na plac zabaw Jungle Gym
Moduł na plac zabaw Jungle Gym

Croquet

Croquet to polski producent placów zabaw. Jest to marka, która istnieje na rynku od 20 lat. Na przestrzeni tego czasu doskonale można zauważyć stały rozwój marki w kwestii proponowania coraz ciekawszych i coraz bardziej innowacyjnych oraz różnorodnych rozwiązań do zabawy na świeżym powietrzu dla dzieci. Są to całościowe komplety do zabaw, jak i pojedyncze elementy, takie jak karuzele, huśtawki, drabinki, czy przejścia rurowe oraz sprężynowce. Place zabaw Croquet to przede wszystkim atestowane rozwiązania, często kupowane dla osiedli, szkół i przedszkoli. Są to drewniane place zabaw, doposażone w elementy metalowe i plastikowe. Są niezwykle trwałe – produkuje się je z myślą o możliwości długotrwałego użytku przez wiele kolejnych roczników dzieci zawiązujących pierwsze przyjaźnie na osiedlowych placach zabaw.

https://ogrodosfera.pl/croquet

Publiczny plac zabaw Croquet
Publiczny plac zabaw Croquet

Landmann

Nie sposób myśleć o komfortowym wypoczynku w ogrodzie bez dobrego grilla. Tutaj, w poszukiwaniu najlepszych: niezawodnych i jednocześnie zaawansowanych technologicznie rozwiązań, warto sięgnąć do produktów firmy Landmann. Gazowe, węglowe i elektryczne grille marki Landmann to nowoczesne urządzenia, umożliwiające długą bezawaryjną pracę, łatwość użytkowania, a jednocześnie bardzo dobre właściwości grzewcze: umożliwiające ugotowanie znacznie bardziej różnorodnych potraw niż wynika to z naszych tradycyjnych wyobrażeń o grillowaniu. Grille Landmann posiadają zwykle więcej niż jeden palnik (z czego każdy z nich służy do niego innego rodzaju gotowania), mają wygodne półki i wieszaki na akcesoria kuchenne, są wyposażone w termometry i inne akcesoria podnoszące nasze możliwości kulinarne w ogrodzie.
Grill ogrodowy marki Landmann
Grill ogrodowy marki Landmann

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *