Jak wybrać dom z drewna?

Drewniany domek może być spełnieniem marzeń o własnych czterech ścianach. Jest klimatyczny, przywodzi na myśl góralskie chaty gdzieś na tatrzańskich halach. Jest to jednocześnie obiekt ekologiczny, który świetnie wpisuje się w naturalny krajobraz. Można go postawić na każdej działce przy stosunkowo niewielkich kosztach inwestycji. Warto zainteresować się możliwością zamówienia elementów domku z drewna do samodzielnego montażu na działce budowlanej.

Domy z drewna mają to do siebie, że są wyprodukowane z zastosowaniem ekologicznych materiałów. Drewno od wieków jest materiałem budowlanym, który jest ceniony przez kolejne pokolenia z uwagi na swoje wysokie właściwości termiczne i izolacyjne. Przy odpowiedniej konserwacji z zastosowaniem środków impregnujących, domy z drewna przez lata będą służyły swoim właścicielom w niezmienionym stanie.

Jaką ofertę na domy z drewna przygotowali ich producenci?

1.Domek na działkę do samodzielnego montażu Szwajcaria

1
Domek na działkę do samodzielnego montażu Szwajcaria , http://ogrodosfera.pl/domek-na-dzialke-do-samodzielnego-montazu-szwajcaria

Domek na działkę do samodzielnego montażu Szwajcaria pochodzi ze strony producenta firmy Ogrodosfera.pl

Domek na działkę do samodzielnego montażu Szwajcaria ma charakter drewnianego domku letniskowego, wykonanego z litych balii świerkowych, w oparciu o zaawansowaną technologię i wysoką jakość surowca. Dom ma jasną barwę, przygotowaną do malowania. Grubość bali to 28 mm, a grubość desek podłogowych – 18 mm. Elementy domku wykonano w nowoczesnym parku maszynowym. Cała budowla ma stabilną konstrukcji i niski współczynnik przenikalności ciepła. Domek został wyposażony w podwójne, zespolone szyby w oknach i drzwiach.

Cena: 6800 zł

2.Domek letniskowy Litwa

2
Domek letniskowy Litwa,http://ogrodosfera.pl/maly-domek-letniskowy-na-zgloszenie-litwa

Domek letniskowy Litwa pochodzi ze strony producenta firmy Ogrodosfera.pl

Domek letniskowy Litwa to niewielki obiekt wykonany ze świerku skandynawskiego. Jest to materiał doskonałej jakości, zapewniający domkowi trwałość i wytrzymałość. Domek Litwa posiada dach obity papą, drewnianą podłogę z desek o grubości 18mm, prostokątne okna, szyby zamykane na klucz oraz drzwi z przeszkleniem.

Cena: 4840 zł

3. Domek całoroczny KRAKWA

3
Domek całoroczny KRAKWA , http://twojedomki.pl/details/domek-caloroczny—krakwa-129m2–taras-89m2–218m2-/

Domek całoroczny KRAKWA pochodzi ze strony TwojeDomki.pl.

Domek całoroczny KRAKWA jest domkiem mieszkalnym o powierzchni 12,9 mkw. Idealnie nadaje się na domek na działkę rekreacyjną. Posiada obszerny taras liczący sobie 8,9 mkw powierzchni. Domek KRAKWA zbudowany został z grubych bali drewnianych z drewna świerku syberyjskiego. Łączone są one za pomocą technologii „pióro-wpust”.

Cena: 10 990 zł

4. Domek całoroczny – GĄSIOREK

4
Domek całoroczny – GĄSIOREK , http://twojedomki.pl/details/domek–caloroczny—gasiorek-595×470-258m2/

Domek całoroczny – GĄSIOREK pochodzi ze strony TwojeDomki.pl.
Domek „Gąsiorek” jest niewielkim domkiem, który sprawdzi się doskonale na działce rekreacyjnej za miastem. Ma prawie 26 mkw powierzchni i wymiary 595 na 470 cm. Cała konstrukcja domku wykonana została z najwyższej jakości drewna świerku syberyjskiego, z wykorzystaniem metody łączenia „pióro i wpust”. Konstrukcja nadaj się do ocieplenia wełną mineralną, przez co domek może być wykorzystywany przez cały rok.

Cena: 27 099 zł

5. Domek drewniany CAS 20 Pawłowo

5
Domek drewniany CAS 20 Pawłowo , http://www.castor.net.pl/20pawlowo.html

Domek drewniany CAS 20 Pawłowo pochodzi od producenta firmy Castor.

Domek drewniany CAS 20 Pawłowo składa się z salonu, łazienki i aneksu kuchennego. Przynależy do niego taras o powierzchni 8 mkw. Domek ma wymiary 4 na 5 metrów i powierzchnię całkowitą 20 mkw. Może służyć jako domek letniskowy lub całoroczny.

Cena: 14 300 zł

6. Domek drewniany CAS 32 Kołobrzeg

6
Domek drewniany CAS 32 Kołobrzeg, http://www.castor.net.pl/32kolobrzeg.html

Domek drewniany CAS 32 Kołobrzeg Domek drewniany CAS 32 Kołobrzeg

Domek drewniany CAS 32 to dwupiętrowy domek wykończony dachem dwuspadowym. Posiada balkon i taras. Taras liczy sobie 6 mkw, a cały dom 32 mkw. Wymiary domu to 4 metry na 4 metry. Dom można postawić bez konieczności pozyskiwania pozwolenia budowlanego.

Cena: 19 500 zł

7. Domek drewniany Best dr-S

7
Domek drewniany Best dr-S , http://www.tooba.pl/projekt-domu-Best-dr-S-TDM-138

Domek drewniany Best dr-S pochodzi od producenta firmy Drewnar.

Domek drewniany Best dr-S to niewielki domek letniskowy, liczący sobie 34,6 mkw jest przewidziany na 2-4 osoby. To parterowy, niepodpiwniczony domek, w którym jest oddzielna sypialnia, pełna łazienka oraz pomieszczenie dzienne połączone z zadaszonym tarasem. Dach domku pokryto gontem bitumicznym, a strop wykonano z belek drewnianych, podobnie jak szkielet ścian.

Cena: 73 tys. zł (stan surowy zamknięty)

8. Domek drewniany Z42

8
Domek drewniany Z42, http://www.tooba.pl/projekt-domu-Z42-TBC-312

Domek drewniany Z42 pochodzi od producenta firmy Drewnar.

Domek drewniany Z42 liczy sobie 37,6 mkw powierzchni i jest parterowym obiektem bez piwnicy. Powierzchnia zabudowy przy budowie takiego domku z drewna wynosi 49,1 mkw. Zaprojektowano go w technologii szkieletu drewnianego. Posiada prostą, nieskomplikowaną konstrukcję zwieńczoną dwuspadowym dachem.

Cena: 83 000 zł

One thought on “Jak wybrać dom z drewna?

  • 20 października, 2016 at 10:52 pm
    Permalink

    Wybor odpowiedniej firmy budujacej domy z drewna, na pierwszy rzut oka, moze nie byc latwy, a wielosc firm pseudobudowlanych tym bardziej nam nie pomoze. Warto jednak poswiecic temu troche czasu i energii – w koncu nieczesto postanawiamy wybudowac dom.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *