Skrzynie do przechowywania marki Keter

Latem spędzamy w ogrodzie większość dnia: wypoczywając lub zajmując się pracami ogrodniczymi. Wtedy przydatne stają się skrzynie ogrodowe, które pozwalają zachować porządek wśród wszystkich szpargałów potrzebnych nam na zewnątrz. Zabawki dla dzieci, narzędzia ogrodnicze, koce i poduszki – wszystko to tworzy zwykle spory rozgardiasz, który trzeba czasami uprzątnąć.

Skrzynie ogrodowe proponowane przez producentów mebli oraz sprzętu ogrodniczego zwykle są dostosowane do tego, aby móc szybko uporać się z bałaganem. Mamy do wyboru skrzynie drewniane, plastikowe oraz rattanowe czy też – coraz bardziej popularne w ostatnich czasach – skrzynie technorattanowe. Oferta sklepów, w których można kupić skrzynie ogrodowe często zaskakuje swoją różnorodnością.

Meble ogrodowe z technorattanu California 3
Skrzynie są przydatne do przechowywania poduszek i koców

Poniżej przedstawiamy wybrane modele skrzyń ogrodowych, które naszym zdaniem spełnią potrzeby przeciętnej rodziny. Są to skrzynie wykonane z tworzywa sztucznego, które uznaje się za najbardziej praktyczne w przypadku tego rodzaju mebli.

Tworzywa sztuczne (zwykle polipropylen) pozwala na zachowanie całkowitej odporności na wilgoć, przemakanie, uderzenia gradu oraz na niszczące działanie promieni słonecznych. Jednym słowem – to właśnie tworzywo sztuczne, w przeciwieństwie do drewna, zapewni skrzyni użyteczność na długie lata. Warto więc prześledzić nasze propozycje, tym bardziej, że meble z tworzywa sztucznego, które proponujemy, wyglądają wyjątkowo korzystnie. Często powłoka zewnętrzna takiej skrzyni imituje naturalny rysunek drewna, co sprawia, że skrzynie te wyglądają na drewniane. Jest to więc idealne wyjście dla osób, które szukają kompromisu między wyjątkową trwałością plastiku a estetyką drewna.

W poszukiwaniu idealnej skrzyni…

Poszukiwania skrzyni powinniśmy rozpocząć od wstępnego określenia oczekiwań, jakie mamy wobec produktu: czy ma być to tylko schowek do przechowywania, czy jednak jesteśmy nastawieni na to, aby skrzynia spełniała bardziej ozdobne funkcje? Ważny jest także odpowiedni dobór materiałów, z których ma być wykonana skrzynia: plastik, drewno, rattan, a może technorattan? I na końcu: jakie środki finansowe chcemy przeznaczyć na zakup skrzyni? Poniżej prezentujemy skrzynie z materiału najchętniej wybieranego przez klientów sklepów ze sprzętem ogrodowym: z tworzywa sztucznego i z technorattanu.

Skrzynia Hollywood marki Keter
Skrzynia Hollywood marki Keter

Rozpocznijmy nasze zestawienie od skrzyń określanych jako te średniej wielkości: ich pojemność nie przekracza 300 l. Jest to pojemność pozwalająca na umieszczenie w środku przeciętnego kompletu poduszek i koców pasujących do rodzinnego zestawu mebli ogrodowych.

Skrzynie ogrodowe o kompaktowych rozmiarach

Do tej kategorii należy skrzynia Hollywood: skrzynia plastikowa, z solidną pokrywą i miejscem na zamknięcie. Skrzynia ma solidną, mocną podłogę i mocny stelaż, na którym opierają się ścianki. Z boku znajdują się uchwyty, dzięki którym możliwe jest przenoszenie skrzyni wraz z rzeczami znajdującymi się w środku. Wykonana jest z materiału barwionego na brązowo, co w połączeniu z powłoką imitującą naturalny rysunek drewna pozwala na uzyskanie wyglądu drewnianej skrzyni. Jest to więc idealny sprzęt dla osób, którym zależy na tym, aby skrzynia pełniła funkcje nie tylko czysto użyteczne, ale także aby harmonijnie komponowała się z otoczeniem zieleni.

 

Skrzynia Marvel

marvel
Skrzynia Marvel, Keter

Tej samej wielkości jest skrzynia Marvel. Jest to skrzynia z wiekiem, które zamykane jest na zasuwkę, na klapie można swobodnie usiasc, gdyż konstrukcja jest przystosowana do przyjmowania znacznych obciążeń. Skrzynia Marvel często jest używana jako stolik lub jako siedzisko. Jest to skrzynia o kompaktowych rozmiarach, pozwalająca zmieścić w środku najróżniejsze sprzęty ogrodowe lub elementy mebli wypoczynkowych, takie jak poduszki czy koce. Wnętrze skrzyni jest wentylowane i jednocześnie nieprzemakalne, dzięki czemu nie ma obaw o to, czy przedmioty znajdujące się w środku będą zachowywały swoją świeżość. Osoby, które chcą przechowywać w skrzyni narzędzia ogrodnicze wykorzystywane na bieżąco w czasie prac ogrodniczych, mogą liczyć na ułatwione przenoszenie przedmiotu, dzięki uchwytom zlokalizowanym na bocznych ściankach skrzyni.

 

Skrzynia Eden

Skrzynia z oparciem, służąca równie dobrze jako ławka. Model Eden, marki KETER
Skrzynia z oparciem, służąca równie dobrze jako ławka. Model Eden, marki KETER

Skrzynia Eden jest wybierana przez osoby, które cenią sobie estetyczne wykonanie i stylową aranżację przestrzeni ogrodowej wokół domu. Model Eden stanowi połączenie ławki  i pojemnego schowka, w którym można przechowywać wszystko to, czego potrzebujemy w naszej przestrzeni wypoczynkowej w ogrodzie.

Skrzynia jest wentylowana, z boku ławki znajdują się wygodne uchwyty. Pojemność kuferka wynosi około 260 l, co pozwala na zaspokojenie potrzeb przeciętnej rodziny z dziećmi, która potrzebuje bezpiecznego i suchego miejsca do przechowywania zabawek dla dzieci, poduszek z mebli ogrodowych, narzędzi i wszystkiego tego, czego potrzebujemy, aby spędzać aktywnie czas na zewnątrz. Klienci, którzy zdecydowali się na zakup tej skrzyni, często nie rezygnują z jej używania również podczas zimy i wprowadzają ją do domu, gdzie mebel ten wygląda równie okazale, co w naturalnych okolicznościach przyrody. Na siedzisku znajdującym się nad kuferkiem zmieszczą się swobodnie dwie siedzące osoby – szerokość siedziska liczy sobie mniej więcej 140 cm.

 

Rockwood Storage Box

Kolejnym udanym zakupem może być skrzynia Rockwood Storage Box, czyli skrzynia, w której przypadku producent postawił przede wszystkim na maksymalną użyteczność. Skrzynia została wyprodukowana w taki sposób, aby można było zmieścić w niej jak najwięcej rzeczy. Pojemność określana jest na maksymalnie 265 litrów.

rockwood
Skrzynia z tworzywa Keter Rockwood o pojemności 570 l

Dość duża powierzchnia pokrywy pozwala na ułożenie na skrzyni poduszek i urządzenie tam wygodnego siedziska. Jednakże jest to przede wszystkim mebel potrzebny nam do przechowywania przedmiotów, dlatego zainstalowano w niej sprawny mechanizm ułatwiający podnoszenie dość ciężkiej klapy. Taki mechanizm  jest nieoceniony dla osób, które chcą korzystać z tarasu na co dzień. Wówczas bardzo użyteczne jest wszystko to, co ułatwia zmaganie się z ciężkimi poduszkami i innymi elementami aranżacji ogrodu, które nie powinny zostawać na zewnątrz w czasie nocy. Dotyczy to na przykład poduszek i koców utrzymanych w jasnych kolorach. Aby zachować w miarę długo ich naturalną urodę i trwałość, konieczne jest zabezpieczanie takich elementów przed wilgocią i nawiewanymi przez wiatr pyłkami kurzu, piaskiem i brudnymi liśćmi. Skrzynia dociera do klienta w zmontowanej formie – należy ją rozpakować z przesyłki i złożyć w całość. Na szczęście, nie jest to skomplikowana czynność i jest w stanie poradzić sobie z nią niemal każdy, kto choć raz w życiu miał w ręce śrubokręt.

 

Skrzynia Capri

capri
Skrzynia do przechowywania z technorattanu. Model Capri, Keter

Nieco większa jest skrzynia Capri – jej pojemność wynosi około 302 l, jednakże jest to skrzynia wykonana z nieco innego materiału niż opisywane dotychczas – jest to skrzynia, której głównym materiałem budulcowym jest technorattan.

Technorattan to materiał wytwarzany syntetycznie, charakteryzujący się wyjątkową trwałością. Technoratttan wygląda niemal tak jak naturalny rattan, z wyjątkiem być może tego, że w przypadku technorattanu splot jest wyjątkowo równy i ścisły, co dodaje tylko urody i elegancji wszystkiemu, co zostało wyprodukowane z użyciem technorattanu.

Skrzynia Capri jest również, podobnie jak poprzedniczki, dostarczana ze sklepów w postaci złożonej, trzeba ją samodzielnie zmontować. Jest to skrzynia, która może służyć nie tylko jako nieprzemakalny i trwały pojemnik do przechowywania, ale także jest to mebel, który może doskonale sprawdzać się jako ławka lub stolik, szczególnie wtedy, gdy pozostałe elementy aranżacji tarasu również wykonane są z technorattanu.

System wspierający otwieranie pokrywy w modelu Glenwood. Tego rodzaju udogodnienie jest niemal standardem w skrzyniach tej wielkości.
System wspierający otwieranie pokrywy w modelu Glenwood. Tego rodzaju udogodnienie jest niemal standardem w skrzyniach tej wielkości.

Jest to więc doskonałe uzupełnienie kącika wypoczynkowego na powietrzu.

Warto wspomnieć, że technorattan jest zdecydowanie bardziej odporny na działanie wilgoci i słońca niż drewno. Ze względu na to, że jest to materiał syntetyczny, można liczyć na to, że skrzynia nie odbarwia się ani nie łamie zbyt szybko. Po przebywaniu na mrozie, gdy wystawimy ją na słońce, nie będzie ryzyka wypaczenia się materiałów. Skrzynie z technorattanu również nie próchnieją oczywiście, ani nie rdzewieją, o ile – tak jak skrzynia Capri – posiadają stelaż z materiałów nierdzewnych.

Skrzynia Capri, poza niewątpliwymi zaletami w postaci estetycznego wyglądu i dość dużej pojemności jak na skrzynie ogrodowe, jest także meblem, który łatwo przesuwać. Na spodzie ma wbudowane rolki, które ułatwiają przemieszczanie skrzyni szczególnie wtedy, gdy wielokrotnie zwiększa ona swój ciężar po wpakowaniu do niej wszystkich ogrodowych szpargałów.

 

Model Glenwood

glenwood
Skrzynia ogrodowa Glenwood producenta Keter

Na uwagę zasługuje również pojemna skrzynia Glenwood – jest to skrzynia o jedną trzecią większa od skrzyni Capri. Jest to prawdziwy rarytas dla osób, które potrzebują naprawdę dużego pojemnika do przechowywania na tarasie, balkonie lub w swoim zakątku wypoczynkowym w ogrodzie.

Skrzynie tego rodzaju obowiązkowo mają wbudowane systemy ułatwiające otwieranie i zamykanie. Jest to skrzynia z wypukłym wiekiem, w której zmieści się niemal wszystko. Niestety, w środku  nie ma przegródek ani dodatkowych półek – poza solidnym dnem podłogi nie ma w skrzyni praktycznie niczego, jednakże może to się okazać dla wielu z nas plusem. Jest to zaleta szczególnie wtedy, gdy chcemy przechowywać w środku poduszki, koce lub hamaki. Wzór skrzyni jest dość elastyczny, c oznacza, że nie wpisuje się ona estetycznie w żaden styl i można ją dostosować niemal do każdego rodzaju wyposażenia ogrodu, tarasu lub balkonu. Gdy skrzynia nie będzie nam potrzebna, na przykład w trakcie zimy, wówczas można ją bezkolizyjnie zdemontować i ustawić na zimę w garażu.

 

Skrzynia do przechowywania Brightwood

Ostatnia w naszym zestawieniu skrzyń zasługujących na szczególną uwagę tego lata jest skrzynia Brightwood. Jest to skrzynia, w które zmieści się niemal wszystko. Przewidywana pojemność wynosi około 455 litrów. Jest to skrzynia chętnie kupowana przez większe hotele, restauracje i wszystkie inne miejsca, w których systemy przechowywania muszą być sprawne i wygodne. Skrzynie w takich miejscach mają przede wszystkim oszczędzać czas pracownikom. Również w wielu domach to właśnie tak duże skrzynie znajdują prawdziwe zastosowanie  – wyobraźmy sobie bowiem wszystkie rzeczy, które przechowywaliśmy w poprzednim roku na tarasie i pomyślmy ile tak naprawdę potrzebujemy miejsca do ich przechowywania. Najczęściej dojdziemy do wniosku, że najwygodniejszy jest prawdopodobnie dopiero hangar. Dlatego powierzchni w skrzyni nigdy dość.

brightwood
Skrzynia ogrodowa z plastiku, model: Brightwood, marki Keter

Po zamknięciu wieka lub w czasie dnia, gdy funkcja przechowywania nie jest nam potrzebna, skrzynia może służyć jako sofa dla dwóch osób. Warto w takim przypadku położyć na wieku miękkie poduszki.

Skrzynia charakteryzuje się wysoką odpornością na działanie wszelkich czynników zewnętrznych. Deszcz, grad, śnieg, skrajnie wysokie temperatury i napromieniowanie szkodliwymi promieniami UV to czynniki, które nie doprowadzą tej skrzyni do zniszczenia tak szybko jak są w stanie zniszczyć na przykład drewno. Dlatego skrzynia Brightwood jest chętnie wybierana przez osoby, które cenią sobie robienie zakupów na lata. Skrzynia faktycznie bowiem, bez większych zabiegów pielęgnacyjnych jest w stanie służyć nam przez długie lata,  w przeciwieństwie do drewna. Drewno, jako materiał naturalny niestety nigdy nie będzie tak trwały ani tak mało wymagający jak skrzynia z tworzywa sztucznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *