Nowoczesne altany

Altana ogrodowa spełnia na naszej działce bardzo ważną funkcję – jest miejscem wypoczynku dla całej rodziny. Można w niej organizować przyjęcia ogrodowe, tzw. garden party, jeść wspólnie posiłki, przyrządzać potrawy z grilla, nawet przy niepogodzie. Dach altany chroni przed opadami atmosferycznymi. Jeśli mamy do czynienia z altaną zamkniętą, z drzwiami i oknami, wyposażając ją w niewielki kominek i wentylację, można zapewnić sobie całoroczne miejsce wypoczynku.

Altana ogrodowa powinna być estetycznym elementem małej architektury, który wzbogaci ogród i stworzy miejsce idealne do codziennego odpoczynku na świeżym powietrzu. Może to być budowla o lekkiej, drewnianej konstrukcji, która osadzona jest na filarach fundamentowych, albo solidna konstrukcja łącząca w sobie elementy z cegieł, kamienia i drewna, którą ustawia się na fundamentach wylewanych głęboko w ziemi. Altana powinna mieć pełny dach, który ochroni przed deszczem i palącym słońcem. Ściany altany mogą być pełne lub ażurowe. Można je wykorzystać jako pergolę na rośliny pnące, które na dodatek stworzą we wnętrzu altany zaciszne miejsce do relaksu. Kratowane w całości lub częściowo ścianki altany ogrodowej obrośnięte pnączami zwiększają walory estetyczne altany i dają wrażenie spójnego połączenia tego obiektu z naturą.

Ogrodowa altana może być traktowana jako dodatkowy pokój na powietrzu, w którym skupiać się będzie życie towarzyskie i rodzinne, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy pogoda dopisuje i sprzyja spędzaniu czasu na dworze. Można w altanie zamontować stół i ławy, aby urządzać w niej przyjęcie, czy po prostu spożywać codzienne posiłki.
W nowocześnie zaaranżowanych ogrodach ładnie będą komponowały się równie nowoczesne altany, o podobnej stylistyce. Nie brakuje przykładów takich altan w sklepach oferujących elementy małej architektury na polskim rynku. Sprawdźmy, jakie nowoczesne altany mogą nam zaoferować producenci.

1. Nowoczesna altana metalowa Palermo

1
Nowoczesna altana metalowa Palermo – http://ogrodosfera.pl/nowoczesna-altana-metalowa-palermo

Nowoczesna altana metalowa Palermo pochodzi ze strony producenta Ogrodosfera.

Nowoczesna altana metalowa Palermo to idealna, trwała konstrukcja wykonana z metalu. Jest ona całosezonowym ogrodowym schronieniem i miejscem dla rozrywki osób dorosłych i dzieci. Powierzchnia altany Palermo stwarza poczucie prywatności, a jednocześnie altana pozostaje przewiewna. Gwarantuje zacieniony i relaksujący obszar. Posiada stałą, wytrzymałą konstrukcję, wykonaną z wysokiej jakości lakierowanej proszkowo stali w kolorze aluminium. Panele dachowe zrobione są z 6-milimetrowego poliwęglanu. Jest odporna na wiatr.
Cena: 4999,00 zł

2. Nowoczesna altana Tropico

2
Nowoczesna Altana Tropico, http://ogrodosfera.pl/altana-nowoczesna-tropico

Nowoczesna altana Tropico pochodzi od producenta Ogrodosfera.
Nowoczesna altana ogrodowa Tropico o wymiarach 300 na 200 cm wykonana jest z litego drewna sosnowego. Ma solidną, wytrzymałą, ale i bardzo estetyczną konstrukcję, opierającą się na słupach o przekroju 10 cm. Altana ma 250 cm wysokości oraz podłogę wykonaną z deski tarasowej ryflowanej. W komplecie producent zapewnia białe zasłony na wszystkie 4 boki oraz prowadnice do ich zamontowania.

Cena: 3588 zł

3. Altana ogrodowa DRUSIA

3
Altana ogrodowa DRUSIA, http://agard-shop.pl/2550-altana-ogrodowa-drusia-.html

Altana ogrodowa DRUSIA  pochodzi ze sklepu Agard Shop.
Altanka ogrodowa DRUSIA zaprojektowana w nowoczesny sposób. Posiada oszklone ściany, które nadają jej wyjątkowy wygląd. Tylne ściany altanki są całkowicie zabudowane, a przednie przeszklone, dzięki czemu jest w niej ciepło, słonecznie i cicho. Może posłużyć jako miejsce spotkań z przyjaciółmi i rodziną, albo prywatna oaza spokoju. Konstrukcja altany wykonana jest z najwyższej jakości drewna.

Cena: 20 299 zł

4. Altana ALU GAZEBO

4
Altana ALU GAZEBO, http://agard-shop.pl/2373-altana-alu-gazebo-.html.

Altana ALU GAZEBO pochodzi ze sklepu Agard Shop, a wyprodukowana została przez markę MILOO

Altana o nowoczesnym wyglądzie i dużej powierzchni, doskonała do ogrodu. Będzie idealnym miejscem do odpoczynku na świeżym powietrzu. Chroni przed słońcem, wiatrem i zapewnia prywatność. Wykonana została z drewna wysokiej jakości oraz materiału odpornego na warunki atmosferyczne, który jest łatwy w czyszczeniu. Stelaż altany ALU GAZEBO jest aluminiowy.

Cena: 2790 zł

5. Altana Maja

5
Altana Maja, http://hamakowo.shoparena.pl/altanka_maja?utm_source=okazje.info&utm_medium=referral&utm_campaign=okazje.info – Altana pochodzi ze sklepu Hamakowo.pl

Altana Maja pochodzi ze sklepu Hamakowo.pl

Altana ogrodowa o wymiarach podłogi 288 cm na 319 cm i wysokości 273 cm, przeznaczona jest do ogrodów zaaranżowanych w nowoczesny sposób. Może być wyposażona w dodatkowe ściany boczne. Dach jest wykonany z materiału odpornego na mróz i wodę. Konstrukcja Altany Maja powstała z drewna świerkowego klejonego warstwowo.

Cena: 5990 zł

6. Altana IGLOO

6
Altana IGLOO, http://hamakowo.shoparena.pl/igloo?utm_source=okazje.info&utm_medium=referral&utm_campaign=okazje.info – Altana pochodzi ze sklepu Hamakowo.pl

Altana IGLOO pochodzi ze sklepu Hamakowo.pl

Altana w kształcie IGLOO wykonana jest z drewna świerkowego, gięto-klejonego, w kształcie kuli o promieniu 335 cm. W najwyższym punkcie altana ma 345 cm wysokości. Tworzy przestronne miejsce dające swobodę aranżacji. Gięte łuki konstrukcji pokryte są materiałem poliestrowym zapewniającym ochronę przed deszczem i wiatrem.

Cena: 19 900 zł

7. Altana Azul

7
Altana Azul, http://www.meble-ogrodowe-dekkor.pl/altany-do-ogrodu/azul-altana-kwadratowa-300-x-300-cm-poszycie-ecru Altana pochodzi ze sklepu Meble-ogrodowe-dekkor.pl

Altana Azul pochodzi ze sklepu Meble-ogrodowe-dekkor.pl
Altana ogrodowa Azul o konstrukcji aluminiowej, malowanej proszkowo farbą epoksydową w kolorze ciemnoszarym. Altana ma kwadratowy kształt i wyposażono ją w dach z poliestru 350 g zaimpregnowanego w kolorze ecru. Posiada ona system antywietrzny.

Cena: 2380 zł

8. Altana Pacoto

8
Altana Pacoto, http://www.meble-ogrodowe-dekkor.pl/altany-do-ogrodu/pacoto-altana-kwadratowa-kolor-ecru-stal-technorattan – Altana pochodzi ze sklepu Meble-ogrodowe-dekkor.pl

Altana Pacoto pochodzi ze sklepu Meble-ogrodowe-dekkor.pl

Altana kwadratowa posiadająca stalową, wytrzymałą konstrukcję, malowaną proszkowo farbą epoksydową w kolorze ciemnoszarym. Boki kolumn są ozdobne i wykonane z ciemnokawowego rattanu. Altana wyposażona jest w poszycie wykonane z poliestru 210 g zaimpregnowanego w kolorze ecru.

Cena: 3080 zł

2 thoughts on “Nowoczesne altany

 • 5 sierpnia, 2016 at 8:08 pm
  Permalink

  Zdecydowana większość Polaków odchodzi od budownictwa domów o wielkiej powierzchni. Dzisiaj w modzie są domy małe i energooszczędne. Projekty małych domów z

  Reply
 • 29 grudnia, 2016 at 8:43 pm
  Permalink

  Jeszcze tylko wtrace uwage na temat wielkosci altany. Mylne jest przekonanie, ze musi byc ona nieduza. Jedyne ograniczenie w tej kwestii jest takie, ze gdy powierzchnia altany przekracza

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *