Domki narzędziowe z drewutnią

Na posesjach mieszkalnych, w sąsiedztwie domu jednorodzinnego czy szeregowca, można zbudować na działce domek narzędziowy. Będzie on przydatnym elementem małej architektury także na działkach rekreacyjnych. W takim domku można przechowywać przez cały rok narzędzia ogrodnicze, a poza sezonem wiosenno-letnim również meble ogrodowe, basen i osprzęt basenowy, zabawki ogrodowe najmłodszych domowników, kosiarkę czy inne narzędzia i sprzęty ogrodowe.

Prócz tego, domek ogrodowy można wykorzystać jako magazyn drewna do kominka, jeśli mamy w swoim domu całorocznym lub rekreacyjnym kominek opalany właśnie drewnem. Przyda nam się zatem domek narzędziowy z drewutnią. Nie musi on mieć dużych rozmiarów. Wystarczy, aby odpowiadał potrzebom właściciela w zakresie przechowywania i zabezpieczania narzędzi czy drewna opałowego.

Domki narzędziowe z drewutnią z reguły wykonane są z drewna, a materiał ten wymaga odpowiedniej konserwacji, aby długo służył w niezmienionym stanie użytkownikom. Należy sprawdzić, czy kupowany domek został zaimpregnowany. W przeciwnym wypadku drewno może zbutwieć, wyblaknąć i stracić kolor, albo zostać zaatakowane przez szkodniki. Domki narzędziowe z drewutnią można samemu impregnować przy użyciu powszechnie dostępnych środków i impregnatów, nadając im większą trwałość i wysoką wytrzymałość na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych.

Jakie domki narzędziowe z drewutnią mogą nam zaoferować producenci i sklepy funkcjonujące na rodzimym rynku?

1. Domek narzędziowy z drewutnią Bławatek

1
Domek narzędziowy z drewutnią Bławatek, http://ogrodosfera.pl/domek-narzedziowy-z-drewutnia-blawatek

Domek narzędziowy z drewutnią Bławatek pochodzi ze strony producenta Ogrodosfera.pl.

Domek narzędziowy z drewutnią Bławatek wyposażony został w część narzędziową i w drewutnię. Posiada dach dwuspadowy, który wydatnie wystaje od frontu. Pokryty jest bitumicznym tworzywem, które daje ochronę elewacji domku przed deszczem. Ma dwuskrzydłowe, szerokie drzwi oraz kwadratowe okna ze szprosami. Narzędziownia ma 50 cm szerokości i 198 cm długości, zaś zadaszenie nad drewutnią – 75 cm szerokości i 198 cm długości.

Cena: 4099 zł

2. Domek narzędziowy ogrodowy z drewutnią Aster

2
Domek narzędziowy ogrodowy z drewutnią Aster, http://ogrodosfera.pl/domek-ogrodowy-aster

Domek narzędziowy ogrodowy z drewutnią Aster pochodzi ze strony producenta Ogrodosfera.pl.

Drewniany domek narzędziowy z drewutnią Aster z wiatką na drewno, krytym dachem dwuspadowym, który wystaje od frontu. Wyposażony został w kwadratowe okna ze szprosami, dodającymi mu uroku i zapewniającymi dopływ światła słonecznego do wnętrza budynku. W skład domku wchodzi drewniana konstrukcja z dachem obitym papą, drzwi, okucia i zadaszenie na drewno.

Cena: 2399 zł

3. Domek narzędziowy z drewutnią SOLEO

3
Domek narzędziowy z drewutnią SOLEO, http://www.leroymerlin.pl/architektura-ogrodowa/domki-altany-i-wiaty/domki-ogrodowe-i-narzedziowe/domek-narzedziowy-z-drewutnia-soleo,p255026,l1914.html

Domek narzędziowy z drewutnią SOLEO pochodzi ze strony sklepu LeroyMerlin.pl

Domek narzędziowy z drewutnią SOLEO ma 330 cm szerokości i 230 cm długości. Liczy sobie 223 cm wysokości. Powierzchnia podłogi ma 4,5 mkw i zapewnia wystarczająco dużo miejsca dla przechowywania narzędzi i sprzętów ogrodowych. Będzie idealny do ogródków działkowych, działek rekreacyjnych i przydomowych. Zadaszenie domku SOLEO może z powodzeniem posłużyć na składzik na drewno. Dach domku został pokryty papą asfaltową.

Cena: 2 698 zł

4. Domek z drewutnią STELMET

4
Domek z drewutnią STELMET, http://www.leroymerlin.pl/architektura-ogrodowa/domki-altany-i-wiaty/domki-ogrodowe-i-narzedziowe/domek-z-drewutnia-stelmet,p251233,l1914.html

Domek z drewutnią STELMET pochodzi ze strony sklepu LeroyMerlin.pl

Domek z drewutnią STELMET liczy sobie 259 cm szerokości, 213 cm długości oraz 225 cm wysokości, a powierzchnia podłogi 2,89 mkw. Można go postawić na działce rekreacyjnej lub w ogrodzie przydomowym. W domku, pod dachem pokrytym papą asfaltową, zmieszczą się narzędzia i sprzęty ogrodnicze, czy grill lub złożony basen rozporowy. Zadaszona drewutnia zabezpieczy drewno przed deszczem. Domek STELMET w całości wykonano z drewna sosnowego impregnowanego ciśnieniowo, co nadało mu wysoką trwałość i odporność przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych. Wyposażony został w niewielkie okienka w ścianie bocznej, zapewniające stały dopływ do wnętrza światła naturalnego.

Cena: 1 578 zł

5. Domek narzędziowy Kacper

5
Domek narzędziowy Kacper, http://drewnolandia.pl/produkt/domek-narzedziowy-kacper-45x3m/22

Domek narzędziowy Kacper pochodzi ze strony Drewnolandia.pl.

Domek narzędziowy Kacper ma wymiary 4,5 na 3 metry, w tym pomieszczenie do przechowywania m.in. narzędzi ogrodniczych ma 3 na 3 metry, a drewutnia 1,5 na 3 metry. Wysokość domku to 2 metry. Producent oferuje domek Kacper w wersji z drewna sosnowego lub świerkowego. Cała elewacja budynku została wykonana z odeskowania metodą pióro-wpust, przy użyciu desek o grubości 20 mm. Domek posiada wentylację w postaci otworów wentylacyjnych pomiędzy ścianami a dachem. Został wyposażony w okno uchylne z szybą oraz drzwi skrzydłowe na zasuwę.

Cena: 5900.00 zł

6. Domek gospodarczy Bonifacy

6
Domek gospodarczy Bonifacy,http://drewnolandia.pl/produkt/domek-gospodarczy-bonifacy-35x25m/24

Domek gospodarczy Bonifacy pochodzi ze strony Drewnolandia.pl.

Domek gospodarczy Bonifacy ma 3,2 metra wysokości, a wymiary obiektu to 3,5 na 2,5 metra, w tym pomieszczenie zamykane ma 2,5 na 2,5 metra, a drewutnia 1 na 2,5 metra. Producent oferuje domek Bonifacy w wersji z drewna sosnowego lub świerkowego, z desek o grubości 20 mm. Budynek odeskowany został metodą pióro-wpust. Posiada wentylację w postaci otworów wentylacyjnych pomiędzy ścianami, a dachem. Został wyposażony w okno uchylne z szybą oraz drzwi zamykane na klamkę.

Cena: 4500.00 zł

7. Domek narzędziowy – MULTI 28 245×245 8,53m2

7
Domek narzędziowy MULTI 28, http://www.domkizbalika.pl/p1513-narzedziowy-multi-28-245×245-8-53m2.html

Domek narzędziowy MULTI 28 pochodzi ze strony Domkizbalika.pl

Domek narzędziowy MULTI 28 łączy w sobie estetykę i funkcjonalność. Idealnie sprawdzi się w przydomowym ogrodzie, jak i na działce rekreacyjnej za miastem. Wewnątrz domku znalazły się dwa zamknięte pomieszczenia – część główna, która może posłużyć do przechowywania narzędzi ogrodniczych i innych sprzętów, jak i przybudówkę, którą można wykorzystać jako drewutnię. Domek Multi 28 został wykonany z wysokiej jakości drewna Świerklu syberyjskiego. Do pomieszczeń prowadzą dwuskrzydłowe drzwi.

Cena: 4799.00 zł

8. Domek narzędziowy GRONLAND

8
Domek narzędziowy GRONLAND, www.domkizbalika.pl/p1469-narzedziowy-gronland-60x180220x22030x180-6-83m2.html

Domek narzędziowy GRONLAND pochodzi ze strony Domkizbalika.pl

Domek narzędziowy GRONLAND ma łączną powierzchnie 6,83 mkiw. Zmieszczą się w nim wszystkie sprzęty ogrodnicze, narzędzia, meble, grill, czy basen rozporowy po złożeniu. Idealnie wpisze się w każdą przestrzeń. Łączy w sobie funkcje praktyczne i estetyczne. Posiada dwa wejścia i osobną drewutnię.

Cena: 3699.00 zł

One thought on “Domki narzędziowe z drewutnią

  • 17 lipca, 2016 at 1:20 am
    Permalink

    Nie bede ukrywac, ze domki narzedziowe z drewutnia, ktore spelnialy moje oczekiwania kosztowaly od 7 000 do nawet 10 000 zl . Nie moglismy pozwolic sobie na taki wydatek tuz przed rozpoczeciem budowy glownego domu. Nie lubie polsrodkow, dlatego postawienie byle czego nie wchodzilo w gre. Dlatego wlasnie postanowilismy sami zbudowac nasz domek.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *